• Zabehni čo najďalej - 27.9.2024

• Milí rodičia, starí rodičia, súrodenci, kolegovia, priatelia školy, Šaľania,

27. septembra 2024 od 9:00 do 15:30 hod.pri príležitosti Európskeho týždňa športu vás srdečne pozývame na 7. ročník akcie Zabehni čo najďalej.

• Večer s astronómiou

• Nitrianska hvezdáreň pozýva všetkých obyvateľov mesta Šaľa a okolia do Kultúrneho strediska Večierka v Šali, ktoré je zároveň partnerom podujatia.

Ponúkame od 17.30 prednášku nielen pre deti - Ako sa stať mimozemšťanom - cez ktorú sa dozviete o podmienkach, ktoré by sme museli splniť, keby sme chceli cestovať na iné planéty. V areáli KS Večierka Šaľa budú rozložené 3 astronomické teleskopy rôzneho druhu, cez ktoré budú amatérski astronómovia viesť do 21:00 komentované pozorovanie oblohy pre verejnosť. Zároveň budú odpovedať na otázky a poskytovať poradenstvo napríklad k ďalekohľadom. Pre deti budú pripravené aj tvorivé dielne a pre dospelých malý čitateľský kútik a astro-časopismi Kozmos.

• prednáška
            • pozorovanie oblohy cez astronomické ďalekohľady
            • tvorivé astrodielne pre deti

Vstup na podujatie je voľný.

• Informácia k úhrade poplatkov za ŠKD

ak poplatok za ŠKD hradíte cez internet banking, platba v edupage je pripísaná neskôr, pretože výpisy z banky do systému nahrávame dvakrát mesačne.

Poplatok uhradený cez systém Viamo je pripísaný v rodičovskom konte ihneď po úhrade.

Prihlášky a odhlášky do a z ŠKD vybavuje Mgr. Veronika Vargová.

Informácie o platbách vám poskytne cez edupage Mgr. Jana Nosková.

• Organizácia vyučovania 6.9.2024

• Vážení rodičia, milí žiaci,

zajtra sa učia všetky triedy podľa rozvrhu v režime skrátených hodín na 35 minút.

1.hod. 8.00 - 8.35

2. hod. 8.45 - 9.20

3. hod. 9.30 - 10.05

4. hod. 10.25 - 11.00

5. hod. 11.10 - 11.45

6. hod. 11.55 - 12.30

• Triedne zasadnutie rodičov 10.9.2024

triedne zasadnutia ZRPŠ sa uskutočnia v utorok 10.9.2024 o 15.30 hod.

Program:

Privítananie triednym učiteľom

Voľba triedneho dôverníka

Oboznámenie sa so školským poriadkom

1. ročník - oboznámenie sa s novým ŠkVP a podanie informácií o vzdelávaní v cykloch

Rôzne

• Organizácia vyučovania 5.9.2024

• Vážení rodičia, milí žiaci,

1.hod. 8.00 - 8.35

2. hod. 8.45 - 9.20

3. hod. 9.30 - 10.05

4. hod. 10.25 - 11.00

5. hod. 11.10 - 11.45

6. hod. 11.55 - 12.30

Rozvrh každej triedy sa nachádza aj na stránke školy: https://zskrsala.edupage.org/timetable/https://zskrsala.edupage.org/timetable/

• Organizácia vyučovania 4.9.2024

dňa 4.9.2024 1. stupeň (ročníky 1 - 4) končí 4. vyučovacou hodinou.

4.9.2024 majú žiaci 2. stupňa praktickú časť účelového cvičenia. Vyučovanie končia 5. vyučovacou hodinou.

• Oznam o evakuácii školy

na základe odporúčania Polície SR vyhlasuje riaditeľka školy evakuáciu školy 3.9.2024 z dôvodu hrozby bombového útoku.

Žiadame rodičov, aby si deti vyzdvihli čo najskôr na školskom dvore.

• Poplatky za ŠKD v školskom roku 2024-2025

na základe Všeobecno záväzného nariadenia č. 4/2024  o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladovv školách a v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Šaľa vám oznamujeme, že výška poplatku za ŠKD v školskom roku 2024-2025 bola stanovená vo výške 15 €/dieťa/mesiac.

Poplatky za ŠKD zverejníme po úprave zoznamu žiakov cez edupage. Poplatok je potrebné uhrádzať mesiac vopred. Ak chcete dieťa z ŠKD v priebehu školského roka vyhlásiť, je potrebné tak spraviť najneskôr posledný deň v mesiaci v papierovej podobe u vychovávateľky.

VZN-_SKD.pdf

• Organizácia vyučovania 3.9.2024

3.9.2024 žiaci 1. stupňa (1.- 4. ročník) majú 1. - 4. hodinu s triednym učiteľom. Vyučovanie končí po 4. vyučovacej hodine. Žiakov, prihlásených do ŠKD, berú na obed pani vychovávateľky.

Žiaci 2. stupňa majú 3.9. 2024 1. a 2. hodinu triednickú, 3. - 5. hodinu teoretickú časť účelového cvičenia. Po skončení 5. vyučovacej hodine odchádzajú domov.

Obedy v školskej jedálni sa vydávajú od 3.9.2024.

• Oznam pre stravníkov

• Podľa Zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva sociálnych vecí a rodiny paragraf 4 ods.3 písmena a) sa naďalej  poskytuje dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa v základnej škole. V praxi to znamená, že zákonný zástupca uhrádza len režijné náklady na prípravu obeda t.j. 0,15 Eur za každý deň. V mesiaci september dostanú rodičia poštovú poukážku na zálohovú platbu na 1. polrok 2024/2025 vo výške 15,- Eur. Táto platba je jednorázová, nezadávajte si mesačný trvalý príkaz. Je možné zaplatiť réžiu na celý školský rok vo výške 30,-Eur. (je to na rozhodnutí rodiča ).

Začiatok prevádzky školskej jedálne je od 3.septembra 2024. V priebehu najbližších dní budú pripravené  čipy na stravovanie pre prvákov a nových žiakov ZŠ.

V prípade neprítomnosti žiaka na vyučovaní je rodič povinný odhlásiť svoje dieťa z obeda!!!! Musí tak urobiť prostredníctvom aplikácie EduPage. Vyhlásiť sa dá do 7,30 daného dňa.