• Skrátené vyučovanie od 21.6.2024

od 21.6.2024 sa skracuje vyučovanie. Žiaci 1. - 4. ročníka končia vyučovanie 4. vyučovacou hodinou, žiaci 5. - 9. ročníka končia vyučovanie 5. vyučovacou hodinou.

• Postup pri zistení pedikulózy (zavšivenia) u dieťaťa

• V prípade zistenia pedikulózy zákonný zástupca informuje okamžite triedneho učiteľa. Triedny učiteľ informuje rodičov detí celého kolektívu. Škola zabezpečí pre rodičov materiál preventívnych a represívnych opatrení v zmysle usmernenia o výskyte pedikulózy v kolektíve, ktoré bolo vydané RÚVZ Nitra.

Preventívne a represívne opatrenia :

• vykonanie dezinsekcie naraz u všetkých členov kolektívu, vrátane zdravých detí a všetkých členov rodiny najlepšie počas konkrétneho víkendu pre celý kolektív,
            • použiť účinné insekcitídne prípravky /Diffusil, H 92 M, Nitifor vlasová voda, Parasidose pena a šampón, Devos – vlasový gél, Jacutin gel, Nemoxan – kondicionér/, návod presne dodržať,
            • po ošetrení šampónom vyčesať mŕtve hnidy špeciálnym hustým hrebeňom, pri poslednom oplachovaní pridať do vody ocot,
            • zahubiť vši vyskytujúce sa na pokrývkach hlavy, na hrebeňoch, kefách na vlasy, prípadne na iných predmetoch. Je nutné ošetriť ich Biolitom P-81 alebo na 5-10 minút namočiť do vody s Orthosanom BF 45,
            • posteľnú  a osobnú  bielizeň je potrebné vyprať pri teplote  70 C, vyžehliť.
            • triedni učitelia vykonávajú počas zavšivenia denne ranný filter a v prípade zistenia vší alebo hníd u žiaka ho izolujú a ihneď sa kontaktujú s jeho zákonným zástupcom,
            • pri pozitívnom náleze musí byť žiak vylúčený z kolektívu až do ukončenia liečby a po písomnom potvrdení lekára o uzdravení ho možno opätovne prijať do kolektívu.
          • Zmena podmienok ospravedlnenia neprítomnosti žiaka na vyučovaní

novelizáciou Zákona 245/2008 Z.Z platnej od 1.6.2024 sa menia podmienky ospravedlnenia neprítomnosti žiaka na vyučovaní podľa § 144:

(10)

Neprítomnosť dieťaťa alebo neplnoletého žiaka ospravedlňuje škola na základe žiadosti jeho zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

(11)

Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá najviac 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 10 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá viac ako 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 10 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

(13)

Vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť neprítomnosti, najmä pri opakovanej neprítomnosti; to platí aj ak ide o ospravedlňovanie podľa odseku 11 alebo odseku 12.