• 1984

Škola otvára svoje brány

Základná škola na Krátkej ulici v Šali bola otvorená v septembri v roku 1984.

• 1986

Jazykové zameranie školy

V škole zavedené vyučovanie cudzích jazykov, ktoré vždy vyučovali kvalifikovaní učitelia ruského, anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka. V súčasnosti sa v škole vyučuje anglický a nemecký jazyk. Výučba angličtiny bola podporovaná lektormi anglického jazyka.

• 2000/2001

Začíname s projektom APROGEN

V školskom roku 2000/2001 sa škola zapojila do Projektu alternatívnej starostlivosti o mimoriadne nadané deti, ktorého autorkou je PhDr. Jolana Laznibatová, CSc, s ktorou úzko spolupracujeme a naši pedagógovia sa pravidelne zúčastňujú všetkých vzdelávacích programov v rámci tohto projektu. Po overení projektu je vzdelávanie žiakov so všeobecným intelektovým nadaním súčasťou programu APROGEN - Alternatívny program edukácie nadaných, ktorého autorkou a garantom je PhDr. Jolana Laznibatová, CSc.

Rekonštrukcia školy

V lete v roku 2005 sa v škole uskutočnila veľká rekonštrukcia z fondov Európskej únie. Zateplila sa a obnovila fasáda a strecha budovy školy, vymenila sa podlahová krytina, osadili sa plastové okná a žalúzie, uskutočnila sa maľovka celého interiéru. Na financovaní sa podieľalo aj mesto Šaľa a Stredoeurópska nadácia.

• 2002/2003

INFOVEK

Škola zapojila do projektu Infovek a postupne sa zapájala do ďaľších projektov.

Čestný názov

Ministerstvo školstva SR škole udelilo čestný názov Základná škola Jozefa Cígera Hronského.