• Zabehni čo najďalej - 27. 09. 2022

• Milí športoví nadšenci,

27. septembra vás srdečne pozývame na športové podujatie Zabehni čo najďalej, ktoré sa bude konať na školskom ihrisku ZŠ J. C. Hronského, Krátka 2 od 9.00 do 16.00 hod.

Veríme, že aj vďaka vašej účasti prekonáme minuloročný rekord odbehnutých kilometrov :-)

Tešíme sa na vašu účasť!

kolektív zamestnancov ZŠ J.C. Hronského, Krátka 2, Šaľa

• Zbierka Biela pastelka

• Dňa 22. 9. 2022 1. a 2. hodinu sa v našej škole uskutoční zbierka Biela pastelka pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Zbireku zrealizujú žiaci našej školy po jednotlivých triedach. Príspevok žiakov je dobrovoľný, pastelku dostanú žiaci za 1 euro.

• Začiatok školského vyučovania 5. 9. 2022

• Vážení rodičia, milí žiaci,

nástup do školy je 5. 9. 2022.

• Žiaci 2. - 9. ročníka prichádzajú do školy o 7.45 hod. a odchádzajú o 9.00 hod.
            • Slávnostné otvorenie školského roku pre žiakov 1. ročníka bude o 8.15 hod. v školskej jedálni.

Žiaci v interiéri školy nemusia mať v súčasnosti prekryté horné dýchacie cesty. Z obavy o svoje zdravie môže aj naďalej žiak mať dobrovoľne prekryté horné dýchacie cesty rúškom/respirátorom. Pred nástupom do školy, odporúčame žiakov otestovať 4.9. 2022 domácim ag-samotestom.

Na základe  dokumentu „Zelená otvoreným školám“ vydaného MŠ a Rozhodnutia MŠ Rozhodnutie_MS-od_1.9.2022.pdf je rodič povinný predložiť pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka. Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti môžete podať elektronicky cez Edupage alebo na tlačive bezpriznakovost-092022.pdf

Tlačivá sú dostupné aj na 1. vchodových dverách školy.

V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, dieťa/žiak sa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať. Ak žiak neprišiel v sprievode rodiča do školy a nepredložil „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, žiak bude umiestnený do izolačnej miestnosti a škola bude bezodkladne kontaktovať rodiča.

Testovanie sa realizuje preventívne, resp. podľa potreby, v prípade opätovného výskytu ochorenia COVID-19. V prípade, že žiak mal pozitívny výsledok antigénového samotestu, rodič žiaka/ bezodkladne oznámi túto skutočnosť všeobecnému lekárovi, škole a žiak ostáva doma.

Ďalšie informácie o izolácii, karanténe a ospravedlnení neprítomnosti žiaka na vyučovaní nájdete na stránke www.minedu.sk.

oznam_o_vstupe.pdf

• Hlasujte za náš projekt od 11. júla do 7. augusta 2022 v predajni Tesco vo Veči

• Prosím, hlasujte za náš projekt od 11. júla do 7. augusta 2022 v predajni Tesco vo Veči.

Medonosné záhony plánujeme vybudovať so žiakmi v areáli školy, a tak podporiť u detí pozitívny vzťah k tvorbe a ochrane životného prostredia. Deti získajú poznatky o dôležitosti rastlín a hmyzu v ekosystéme, budú si rozvíjať praktické zručnosti pri pestovaní a starostlivosti o rastliny a aktívne sa podieľať na skrášľovaní areálu školy.

Chceme, aby všetci vedeli, že medonosné záhony sú darom pre včely!

Výsledky hlasovania budú zverejnené v druhej polovici mesiaca august 2022. Víťaz hlasovania získa na realizáciu aktivít 1300 eur. Projekty umiestnené v hlasovaní zákazníkov na 2. mieste získajú podporu v hodnote 600 eur, projekty umiestnené na 3. mieste 300 eur.

Podporte ekologické aktivity detí zo ZŠ J. C. Hronského a hlasujte v predajni Tesco vo Veči za ich medonosné záhony!

• Informácie k 30.06.2022

oznamujeme vám, že dňa 30.06.2022 sú žiaci v škole do 9.00 hod., ŠKD bude v prevádzke do 11.00 hod. V školskej jedálni sa 30.06. 2022 nevarí.

• Vydávanie ag-samotestov 21.06.2022

žiadame vás, aby ste si dňa 21.06.2022 (utorok) vyzdvihli ag-samotesty pre domáce použitie v malej telocvični v čase od 7.00 do 8.00 hod. a od 11.00 do 16.30 hod.

• Skrátené vyučovanie v dňoch 22.6.-29.6. 2022

oznamujeme vám, že od 22.06. 2022 do 29.06. 2022  bude skrátené vyučovanie. Žiaci 1. stupňa budú končiť 4. vyučovacou hodinou, žiaci 2. stupňa budú končiť 5. vyučovacou hodinou. Prevádzka ŠKD ostáva do 29.06. 2022 (vrátane) bez zmeny.

• Oznam o skrátení vyučovania 1. júna 2022

dňa 1. júna 2022 bude skrátené vyučovanie. Žiaci 1. stupňa končia 4. vyučovacou hodinou, prevádzka ŠKD sa nemení.

Žiaci 2. stupňa končia vyučovanie 5. vyučovacou hodinou.

• Zber papiera 23.5. - 26.5. 202

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v dňoch 23.5. až 26.5. 2022 sa uskutoční zber starého papiera. Kontajner na papier bude umiestnený v areáli školy pri ihrisku. Zbierame zviazané noviny, časopisy, letáky, knihy bez obalu. Kartón viažte samostatne. Financie, ktoré škola za papier získa, použijeme pri budovaní vertikálnych záhonov v átriách školy.

• 18.mája 2022 RIADITEĽSKÉ VOĽNO pre žiakov 6., 8. a 9. ročníka

• Riaditeľka Základnej školy Jozefa Cígera Hronského, Krátka 2, Šaľa