• ZŠ J. C. Hronského v Šali získala grant, vytvorí novú učebňu v prírode
   • ZŠ J. C. Hronského v Šali získala grant, vytvorí novú učebňu v prírode

   • 08.12.2021 21:11
   • „V máji 2021 sme v rámci grantového programu Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame“ vypracovali projekt „ Učebňa v prírode“, ktorý v rámci 9. edície programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“ postúpil do hlasovacej fázy s dvomi ďalšími projektmi.
   • Budeme mať novú učebňu v prírode. Pribudne k prvej, ktorá sa nachádza v areáli už desať rokov. Novú umiestnia v átriu školy. Pozostávať bude z dreveného altánku, lavičiek a umelého trávnika. V okolí učebne potom so žiakmi vysadia kvetinové záhony, vyrobia vtáčie búdky a hotely pre hmyz. Okolie „učebne“ doplnia o záhradné kvetináče, v ktorých budú žiaci pestovať bylinky a liečivé rastliny. Novinku vytvoria v škole svojpomocne a s pomocou občianskeho združenia Šaľa - Tvoje mesto. 

    „V máji 2021 sme v rámci grantového programu Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame“ vypracovali projekt „ Učebňa v prírode“, ktorý v rámci 9. edície programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“ postúpil do hlasovacej fázy s dvomi ďalšími projektmi. Po hlasovaní sme sa vďaka hlasom rodičov, priateľom školy i zamestnancom umiestnili na 2. mieste a na realizáciu nášho projektu sme získali 600 eur," hovorí jedna z učiteliek Jana Nosková. „Grant tvorí prvú časť podpory, zvyšok budeme financovať z prostriedkov Združenia rodičov a priateľov školy," dodala Nosková. 

    „V peknom počasí sa snažíme viesť vyučovací proces vonku, a preto sme sa rozhodli o získanie financií na realizáciu novej učebne v prírode, ktorá poskytne našim žiakom nielen príjemné miesto počas vyučovacej hodiny, ale tiež priestor pre tvorivé aktivity deťom v popoludňajších hodinách v školskom klube detí. S realizáciou výstavby učebne chceme začať čo najskôr," pokračovala Nosková. „Robíme to svojpomocne, s lavičkami nám pomôže občianske združenie Šaľa - Tvoje mesto. Pri stavbe altánku zrejme oslovíme aj rodičov, aby nám pomohli," dodala učiteľka Nosková. 

    Tzv. prírodná učebňa poskytuje žiakom s učiteľmi miesto, kde môžu prežiť symbiózu s prírodou. Jej výnimočnosť je v tom, že deti môžu vnímať viacerými zmyslami vzdelávanie v prírode. Ide o súčasť zážitkového učenia. O súčasnú prírodnú učebňu, ktorá bola vytvorená pred približne desiatimi rokmi z projektu, sa starajú žiaci s učiteľmi a dobrovoľníkmi, odpracovali tam stovky hodín.

    ZŠ J. C. Hronského v Šali získala grant, vytvorí novú učebňu v prírode

   • Naspäť na zoznam článkov